Nailiyyətlər-2019

 

               Azərbaycan birinciliyi (U-18)

Yarışın adı

Tarixi

Keçirildiyi şəhər

İdmançı

Çəki

İdman növü

Tutduğu yer

Azərbaycan birinciliyi U-18

9-11 yanvar

Bakı

Nicat Məmmədli

-55 kq

Cüdo

I

Azərbaycan birinciliyi U-18

9-11 yanvar

Bakı

Hüseyn Məmmədov

+90 kq

Cüdo

I

Azərbaycan birinciliyi U-18

9-11 yanvar

Bakı

Zeynəb Məmmədova

52 kq

Cüdo

I

Azərbaycan birinciliyi U-18

9-11 yanvar

Bakı

Məhəmməd Əhmədov

-81 kq

Cüdo

III

Azərbaycan birinciliyi U-18

9-11 yanvar

Bakı

Məmmədrza Hacızadə

55 kq

Cüdo

III

Azərbaycan birinciliyi U-18

9-11 yanvar

Bakı

Aysu Rəhimova

57 kq

Cüdo

III

Ümumi komanda hesabında III yer

 

 

               Bakı birinciliyi (U-13) 

Yarışın adı

Tarixi

Keçirildiyi şəhər

İdmançı

Çəki

İdman növü

Tutduğu yer

Bakı birinciliyi U-13

06-08 fevral

Bakı

Nübar Abdullayeva

44  kq

Cüdo

I

Bakı birinciliyi U-13

06-08 fevral

Bakı

Nicat Eyvazov

30 kq

Cüdo

II

Bakı birinciliyi U-13

06-08 fevral

Bakı

Mehdi Cəfərli

42 kq

Cüdo

II

Bakı birinciliyi U-13

06-08 fevral

Bakı

Raul Mişiyev

42 kq

Cüdo

III

Bakı birinciliyi U-13

06-08 fevral

Bakı

Fərhad Ağayev

+50 kq

Cüdo

III


                                                                                                                          

               Avropa Kuboku (İspaniya)

Yarışın adı

Tarixi

Keçirildiyi şəhər

İdmançı

Çəki

İdman növü

Tutduğu yer

Avropa kuboku

16-17 fevral

Fuengirola (İspaniya)

Nicat Məmmədli

55 kq

Cüdo

I

 

Avropa kuboku

16-17 fevral

Fuengirola (İspaniya)

Hüseyn Məmmədov

+90 kq

Cüdo

III


                                                                                                                       

               General-mayor Həzi Aslanovun xatirəsinə həsr olunmuş beynəlxalq turnir

Yarışın adı

Tarixi

Keçirildiyi şəhər

İdmançı

Çəki

İdman növü

Tutduğu yer

General-mayor Həzi Aslanovun xatirəsinə həsr olunmuş beynəlxalq turnir

23-24 fevral

Bakı

Hüseyn Məmmədov

+90 kq

Cüdo

II

 

 

               Gənclər arasında Azərbaycan birinciliyi                                                                                                                         

Yarışın adı

Tarixi

Keçirildiyi şəhər

İdmançı

Çəki

İdman növü

Tutduğu yer

Gənclər arasında Azərbaycan birinciliyi

27-28 fevral

Bakı

Diana Şoranova

63 kq

Cüdo

I

Gənclər arasında Azərbaycan birinciliyi

27-28 fevral

Bakı

Nərmin Abdullayeva

70 kq

Cüdo

I

Gənclər arasında Azərbaycan birinciliyi

27-28 fevral

Bakı

Nərgiz Hacıyeva

57 kq

Cüdo

II

Gənclər arasında Azərbaycan birinciliyi

27-28 fevral

Bakı

Elvira Əsgərova

48 kq

Cüdo

III

Gənclər arasında Azərbaycan birinciliyi

27-28 fevral

Bakı

Nurlan Osmanov

66 kq

Cüdo

III

Gənclər arasında Azərbaycan birinciliyi

27-28 fevral

Bakı

Yaqub İsmayılzadə

100 kq

Cüdo

III

Gənclər arasında Azərbaycan birinciliyi

27-28 fevral

Bakı

Ramiz Əhmədov

+100 kq

Cüdo

III

Gənclər arasında Azərbaycan birinciliyi

27-28 fevral

Bakı

Ağa Məmmədov

81 kq

Cüdo

V

Gənclər arasında Azərbaycan birinciliyi

27-28 fevral

Bakı

Yaşar Nəcəfov

60 kq

Cüdo

V

Gənclər arasında Azərbaycan birinciliyi

27-28 fevral

Bakı

Fərid Qəzənfərov

60 kq

Cüdo

V

 

Ümumi komanda hesabında III yer

 

 

               Bakı birinciliyi U-15                                                                                                                         

Yarışın adı

Tarixi

Keçirildiyi şəhər

İdmançı

Çəki

İdman növü

Tutduğu yer

Bakı birinciliyi U-15

7-10 mart

Bakı

Emili Rzayeva

57 kq

Cüdo

I

 

 

 

               Gənclər arasında Avropa birinciliyi

Yarışın adı

Tarixi

Keçirildiyi şəhər

İdmançı

Çəki

İdman növü

Tutduğu yer

Gənclər arasında Avropa birinciliyi

12-16 aprel

Limassol

(Kipr)

Vilayət Bayramov

62 kq

Sambo

III

 

 

               III “Raquf Orucov Kuboku” beynəlxalq komanda turniri

Yarışın adı

Tarixi

Keçirildiyi şəhər

Komanda

İdman növü

Tutduğu yer

III “Raquf Orucov Kuboku” beynəlxalq komanda turniri

17 aprel

Bakı

“Judo Club 2012”

Cüdo

II

 

 

               Avropa kuboku (Rusiya)

Yarışın adı

Tarixi

Keçirildiyi şəhər

İdmançı

Çəki

İdman növü

Tutduğu yer

Avropa kuboku

18-19 may

Orenburq

(Rusiya)

Murad Fətiyev

81 kq

Cüdo

I

 

 

 

               “Qazaxıstan Open”

Yarışın adı

Tarixi

Keçirildiyi şəhər

İdmançı

Çəki

İdman növü

Tutduğu yer

“Qazaxıstan Open”

14-16 iyun

Astana

(Qazaxıstan)

Fidan Dadaşova

48 kq

Karate (WKF)

II

 

 

 

               Məktəblilərin Dünya Döyüş Oyunları 

Yarışın adı

Tarixi

Keçirildiyi şəhər

İdmançı

Çəki

İdman növü

Tutduğu yer

Məktəblilərin Dünya Döyüş Oyunları 

16-20 iyun

Budapeşt

(Macarıstan)

Fərid Ağayev

-76 kq

Karate (WKF)

I

 

Məktəblilərin Dünya Döyüş Oyunları 

16-20 iyun

Budapeşt

(Macarıstan)

Kənan Babayev

-68 kq

Karate (WKF)

I

 

Məktəblilərin Dünya Döyüş Oyunları

16-20 iyun

Budapeşt

(Macarıstan)

Fidan Dadaşova

-53 kq

Karate (WKF)

II

 

 

 

               Bakı şəhər açıq birinciliyi (U-23)

Yarışın adı

Tarixi

Keçirildiyi şəhər

İdmançı

Çəki

İdman növü

Tutduğu yer

Bakı şəhər açıq birinciliyi (U-23)

26-28 iyun

Bakı

Kənan Quluzadə

-73 kq

Cüdo

I

 

Bakı şəhər açıq birinciliyi (U-23)

26-28 iyun

Bakı

Aidə Baxışova

-70 kq

Cüdo

I

Bakı şəhər açıq birinciliyi (U-23)

26-28 iyun

Bakı

Fərid Qəzənfərov

60 kq

Cüdo

II

Bakı şəhər açıq birinciliyi (U-23)

26-28 iyun

Bakı

Elvira Əsgərova

-52 kq

Cüdo

II

Bakı şəhər açıq birinciliyi (U-23)

26-28 iyun

Bakı

Nərmin  Abdullayeva

-70 kq

Cüdo

II

Bakı şəhər açıq birinciliyi (U-23)

26-28 iyun

Bakı

Nihad Ələsgərli

-60 kq

Cüdo

III

Bakı şəhər açıq birinciliyi (U-23)

26-28 iyun

Bakı

Əbdülcəlal Hüseynov

-73 kq

Cüdo

III

Ümumi komanda hesabında I yer

 

 

               Yeniyetmələr arasında Avropa birinciliyi

Yarışın adı

Tarixi

Keçirildiyi şəhər

İdmançı

Çəki

İdman növü

Tutduğu yer

Yeniyetmələr arasında Avropa birinciliyi

27-29 iyun

Varşava

(Polşa)

Nicat Məmmədli

-55 kq

Cüdo

 

III

 

Yeniyetmələr arasında Avropa birinciliyi

26-28 iyun

Varşava

(Polşa)

Hüseyn Məmmədov

+90 kq

Cüdo

III

 

 

               Tələbələrin XXX Ümumdünya Yay Universiadası

Yarışın adı

Tarixi

Keçirildiyi şəhər

İdmançı

Çəki

İdman növü

Tutduğu yer

Tələbələrin XXX Ümumdünya Yay Universiadasının komanda yarışları

4-7 iyul

Neapol

(İtaliya)

Murad Fətiyev

-55 kq

Cüdo

 

III

 

 

Oxunma sayı: 33 2019-07-08 20:59:03